Veel oudere mensen en mensen met een handicap willen graag pinnen, maar vinden pinnen niet gemakkelijk. Ze worstelen met het insteken van de pinpas, kunnen het display niet goed lezen of hebben moeite met het indrukken van de juiste toetsen op het apparaat.
Volgens Viziris, de belangenorganisatie van mensen met een visuele beperking, kunnen ondernemers door het kiezen van een goed pinapparaat en door een juiste plaatsing van het apparaat het pingemak voor deze doelgroepen flink vergroten. Dit komt de snelheid aan de kassa ten goede en betekent service voor een grote doelgroep.
Viziris heeft een gebruikersonderzoek van betaalautomaten gedaan onder ouderen en mensen met diverse handicaps. Dat is een aanzienlijke doelgroep: Nederland telt circa 350.000 blinden en slechtzienden, 1,2 mensen in een rolstoel, met verminderde armfunctie of andere motorische beperking en 400.000 mensen met een auditieve beperking. Dat zijn al bijna 2 miljoen mensen dus. Bovendien is ruim 14% van de Nederlandse bevolking boven de 65 jaar en die groep wordt de komende jaren alleen maar groter. Aanpassingen in de ergonomie zijn trouwens doorgaans voor alle gebruikers gunstig. Reden genoeg om hieraan aandacht te besteden als u pinbetalingen accepteert.
Viziris geeft ondernemers onderstaande tips:
Wie meer wil weten over de wensen van ouderen en mensen met een handicap kan het verslag van het gebruikersonderzoek lezen op www.efficientbetalen.nl onder Stichting/activiteiten. Op www.viziris.nl staat daarnaast een richtlijn gebruikersvriendelijkheid met betaalautomaten.